Kurtka turystyczna dla motocyklisty – jaka powinna być?

Kategorie Uncategorized

Wycieczki motocyklowe, to wspaniała chwila dla wszystkich miłośników wiatru we włosach. Możemy wtedy o wiele lepiej poznać wyjątkowe miejsca i spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi pasjonatami, lub zwyczajnie odwiedzić tereny w których nigdy nie byliśmy! Warto jednak wiedzieć, jak się przygotować do takiego wyjazdu i jak bardzo funkcjonalny, powinien być nasz sprzęt.

 

Materiał kurtki.

 

Jedziesz motocyklem szosowo-turystycznym? Nie przekraczasz prędkości i nie ścigasz się z innymi na drodze? Więc po co ci skórzany, sportowy kombinezon? Motocyklowa kurtka tekstylna, z dobrej jakości membraną, będzie jedynym sensownym wyborem. Może nie będziemy wyglądać tak spektakularnie, ale będzie nam o wiele wygodniej i nie tylko, dużo większą ilość zalet, opiszę dopiero za chwilę.

 

Spodziewaj się niespodziewanego.

 

Jest to hasło, które brzmi dość absurdalnie, ponieważ nie da się spodziewać niespodziewanego, jednak możemy być pewni – nigdy nie wiemy co nas czeka! Sam nie przypuszczałem, że w czasie wycieczki do Kazimierza Dolnego, będę musiał przepuścić przez drogę kilka dzików. A co by się stało, gdybym jechał dużo szybciej i nie zauważył, że zwierzęta szykują się do przejścia?

 

Kurtki tekstylne, posiadają dużo większą ilość kieszeni, które powinniśmy wykorzystać do schowania w nich mapy, leków, bandaży usztywniaczy i narzędzi. W ten sposób będziemy przygotowani na większość nietypowych sytuacji i nie będziemy musieli posiadać dodatkowych kufrów, bagażników, plecaków i mało wygodnych dodatków.

 

Ochraniacze i materiał.

 

Przed zakupem kurtki motocyklowej, powinniśmy sprawdzić wszystkie informacje na jej temat, a jeśli czegoś brakuje, warto zapytać o to pracownika sklepu motocyklowego. Wodoodporność to podstawa, tak samo jak dobra wentylacja, ponieważ nikt chyba nie lubi jechać w przemoczonym stroju, lub stać w korkach, gdy na zewnątrz jest powyżej 25 stopni i nie odczuwać żadnego przepływu powietrza.

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, najlepiej by były one wykonane z materiałów kompozytowych oraz umieszczone w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli łokcie i plecy.

 

Jak wybrać?

 

Warto skupić się na dobrej jakości producentach, jak chociażby Buse. Może nie są to produkty tanie, jednak posiadamy pewność, że jest to sprawdzona jakość, która często wybierana jest przez miłośników jednośladów. Po co mamy kupować kurtki turystyczne co sezon, skoro możemy kupić jedną porządną i cieszyć się z jej niezawodności przez kilka dobrych lat, zwłaszcza jeśli będziemy jeździć ostrożnie, bez żadnej kolizji!