Kamizelki motocyklowe. Dla kogo najlepsze?

Kategorie Uncategorized

Odwiedzając profesjonalny sklep motocyklowy, możemy zauważyć dwa rodzaje kamizelek motocyklowych, nie zdając sobie jednak sprawy, że niektóre firmy, udostępniają nam ciekawe możliwości, które w czasie jazdy, mogą okazać się dla nas niemal zbawienne.

 

Fani jednośladów, muszą zastanawiać się nad swoim bezpieczeństwem i nie mogą jedynie myśleć o tym jak wyglądają, zwłaszcza jeśli wybierają się często w trasę poza miasto!

 

Kamizelki odblaskowe.

 

Elementy odblaskowe motocykla i te znajdujące się na stroju kierowcy, mogą okazać się zbyt małe, zwłaszcza jeśli musimy kontynuować naszą podróż w nocy. Każdy powinien posiadać taką kamizelkę w swoim wyposażeniu, ponieważ dzięki niej będziemy widoczni, nawet jeśli nasza maszynie ulegnie awarii i uszkodzeniu.

 

Nie zajmuje ona dużej ilości miejsca i nie jest droga, więc zabezpieczeń nigdy zbyt dużo. Drogi czytelniku, jeśli jesteś osobą, która uwielbia leśną jazdę terenową, różnego rodzaju off-roady i wycieczki w nieznany teren, odblaskowa kamizelka to obowiązek, ponieważ nigdy nie jesteś w stanie ocenić czy się nie zgubisz oddzielając od grupy, lub nie wydarzy się coś niespodziewanego, przez co reszta będzie musiała cię szukać i dzięki takim kamizelkom, będzie to o wiele prostsze!

 

Kamizelki skórzane.

 

Są one zazwyczaj wykorzystywane przez fanów chopperów i innych ciężkich maszyn. Jest to moda, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie motocykliści musieli chronić swoją skórę przed asfaltem, jednak na pełny strój było zbyt gorąco. Trzeba przyznać, że motocykliści w klubowych kamizelkach, wyglądają spektakularnie. Jeśli jednak jest wam zbyt zimno, zawsze można pod spód założyć kurtkę jeansową – takie połączenie wygląda stylowo i pasuje do agresywnego stylu ciężkich maszyn!

 

Coś innego?

 

Ostatnim wynalazkiem firmy FOX, jest chociaż kurtka dla zawodników crossowych, która posiada możliwość odpięcia rękawów, tworząc tym samym kamizelkę sportową, pod którą umieścimy swój pancerz! Jest to świetne rozwiązanie na lato, które pozwoli na dużo przyjemniejsze treningi!